KoçSistem olarak, Türkiye’nin dijital dönüşüm atağına katkımızı 75 yılı aşkın bir süredir sektörlere ilham kaynağı olan başarı öykülerimiz ile sürdürüyoruz

KoçSistem olarak, Türkiye’nin dijital dönüşüm atağına katkımızı 75 yılı aşkın bir süredir sektörlere ilham kaynağı olan başarı öykülerimiz ile sürdürüyoruz. “Geleceği Keşfet” marka söylemimiz ile kurum kültürümüzün bir parçası olan çağın ilerisinde gelişim yeteneğimiz, bizi Türkiye Bilgi Teknolojileri sektörünün lideri haline getirdi. Sorumluluğumuzun farkında olarak geleceğimizi zenginleştirecek teknoloji ve fikirlerle iş dünyasına yeni iş modelleri sunmaya devam ediyoruz.

Biliyoruz ki, dijital dönüşüm ve teknoloji sadece fabrikaları, üretim hatlarını, kamusal hizmetleri, özel sektör faaliyetlerini değil; toplumsal hayatımızı da derinden etkiliyor. Teknolojinin baş döndüren hızla hayatlarımıza nüfus etmesi başta çocuklarımız olmak üzere her yaş grubundan insanın teknolojiye ve beraberinde getirdiği gelişmelere uyum sağlamasını zorunlu kılıyor. Bu bilgilerden hareketle, dijital yaşam tarzının günümüzün önemli bir gerçeği olduğu ve teknolojiyi “sağlıklı” ve “faydalı” kullanmanın gerekliliğinden yola çıkarak “Aile Saati” projemizi hayata geçirdik. Kurumsal vatandaşlık vizyonumuz ışığında, sağlıklı teknoloji kullanımını teşvik eden “Aile Saati” projemizle çocuklarda ekran bağımlılığının önüne geçmeye çalışıyor; faydalı teknoloji kullanımını destekliyoruz.

Faydalı teknoloji kullanımını, aile içi iletişimi güçlendirerek ve ekransız zamanlar yaratarak destekliyoruz

Geleceğin yetişkin bireyleri olarak toplum yaşamına katılacak çocuklarımızın ve onlara yol gösterecek ailelerinin teknolojiyi daha bilinçli kullanmalarını; “ekransız” Aile Saati zamanları yaratarak aile içi iletişimi güçlendirmelerini önemsiyoruz. Çocuklarımızda teknoloji kullanımının, gerçek yaşamdan öğrenme ve fiziksel paylaşımın yerini tutamayacağını biliyor; ancak ve ancak dijital teknolojileri etkili kullanan eğitimli, dinamik bir neslin Türkiye’yi birçok alanda dünyada üst sıralara taşıyacağına inanıyoruz.

Bu bilincin öncelikle ebeveynlerde gelişmesi gerektiğini gördük ve Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) iş birliği ile “Anne ve Baba Destek Eğitim Programları”nı hayata geçirdik. Böylece “Aile Saati” projemizin eğitim ortağı AÇEV oldu. Her biri 8 hafta süren ve pandemi döneminde online olarak devam eden eğitimlerimizle 2019 yılından bu güne 2.500’den fazla ebeveyn ve onların 3-11 yaş aralığındaki çocuklarına ulaştık.

Aile içi iletişimi güçlendirmek ve ekransız zamanlar yaratmak hedefiyle çıktığımız bu yolda; “Ekranı Kapat, Kitabı Aç” sloganı ile Yapı Kredi Yayınları YKY projemizin kitap ortağı oldu. Türk yayıncılığının en büyük kuruluşlarından Yapı Kredi Yayınları ile gerçekleştirdiğimiz bu iş birliği ile hedefimiz çocuklarımızın ve ailelerinin ekranları kapatarak, kitap okuma alışkanlığı kazanmasıdır.

Önemi her geçen gün artan bu konuda, 2019’dan bu yana sürdürdüğümüz bu sorumluluğu eğitim ortağımız AÇEV, kitap ortağımız YKY ve diğer iş ortaklarımız ile büyümeye; daha fazla çocuğa ve ebeveyne ulaşmaya devam edeceğiz!

"10 Bin Çocuğa 100 Bin Kitap" Projesi

Kurumsal soysal sorumluluk projemiz “Aile Saati” kapsamında, deprem bölgesindeki çocukların eğitimlerine katkı sağlamak hedefiyle, projemizin kitap ortağı Yapı Kredi Yayınları ile “10 Bin Çocuğa 100 Bin Kitap” projemizi hayata geçirdik.

Koç Topluluğu Umut Kentler, Aile Saati’nin eğitim ortağı Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) Aile Merkezleri, UNICEF ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aracılığıyla deprem bölgesinde yaşayan 3-8 yaş aralığındaki diğer çocuklarla kitaplarımızın buluşmasını sağlıyoruz.

Çocuklarımızın hayal güçlerini besleyecek harika hikayelerle dolu bu kitapların çocuklara katkı olmasını ve projemizin depremden etkilenen “tüm çocuklara umut olmasını” diliyoruz.

Aile Saati Ortakları

Aile Saati Projesi Eğitim Ortağı: Anne Çocuk Eğitim Vakfı AÇEV

Aile Saati Projesi Eğitim Ortağı: Anne Çocuk Eğitim Vakfı AÇEV

Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) iş birliği ile “Anne ve Baba Destek Eğitim Programları”nı hayata geçirdik.“Aile Saati” projemizin eğitim ortağı AÇEV ile 2019 yılından bu güne kadar İstanbul ve İzmir’de 2.500’den fazla ebeveyn ve onların 3-11 yaş aralığındaki çocuklarına ulaştık!

Her biri 8 hafta süren ve pandemi döneminde online olarak devam eden eğitimlerimizde aileleri doğru ekran kullanımı konusunda bilinçlendirirken; ekransız zamanlarda çocuklarıyla geçirecekleri zamanlarda yapacakları aktiviteler konusunda bilgilendiriyor ve onları destekliyoruz.

Aile Saati Projesi Kitap Ortağı: Yapı Kredi Yayınları YKY

Aile Saati Projesi Kitap Ortağı: Yapı Kredi Yayınları YKY

Aile Saati projemizin eğitim ayağı büyürken, “Ekranı Kapat, Kitabı Aç” sloganı ile çocukların ekransız zamanlarda geçirecekleri zamanları YKY ile destekliyoruz. Hedefimiz ailelerin ve çocukların ekransız zamanlarda kitap okuma alışkanlığı edinmesidir.

YKY ile gerçekleştirdiğimiz kitap ortaklığımız kapsamında YKY’den 1 yıl süreyle çıkan birçok kitaplarda Aile Saati logomuz, web adresimiz ve “Ekranı Kapat, Kitabı Aç” sloganımız yer alıyor!

Bu iş birliği ile Aile Saati tüm Türkiye’ye ulaşırken; her evin kütüphanesine de giriyor!

KoçSistem Gönüllüleri

KoçSistem çalışanlarında oluşan “KoçSistem Gönülleri” Aile Saati projemiz kapsamında AÇEV tarafından İstanbul ve İzmir’de gerçekleştirilen Anne – Baba Destek Eğitim Programları’na birebir katılarak “Teknolojide Yeni Eğilimler ve Güvenli İnternet” eğitimleri vermiştir.

KoçSistem Gönüllüleri aynı zamanda “Teknolojide Yeni Eğilimler ve Güvenli İnternet” konusunda bir video çekimi de yapmıştır. Böylece pandemide tüm eğitime katılan ailelere ulaşılmıştır.